Zdzisław Broński „Uskok” 10 zł AG

Specyficzne kody

Zdzisław Broński "Uskok" to już 13 moneta z serii "Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni". Moneta o nominale 10 zł wybita ze srebra o próbie 925. 

Moneta 10 zł AG - Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni - Zdzisław Broński "Uskok"

Moneta upamiętniająca postać Zdzisława Brońskiego o pseudonimie "Uskok" jest 13 moneta z serii "Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni". Zdzisław Broński był podoficerem Wojska Polskiego członek Polskiej Organizacji Zbrojnej i Armii Krajowej, dowódca AK.

Awers : Awers monety przestawia rozerwane kraty z których wydobywa się godło Rzeczpospolitej Polskiej, nominał monety 10 zł oraz rok emisji 2022. Nad obrazkiem widnieje napis Rzeczpospolita Polska.


Rewers: Rewers monety jest bogaty. Na głównym planie widnieje wizerunek Zdzisława Brońskiego w stroju żołnierza. Na piersi bohatera widnieje flaga Polski z symbolem Polski Walczącej. Nad flagą są zamieszczone słowa "Zachowali się jak trzeba", pod biało- czerwonym symbolem znajdziemy rok urodzenia i śmierci Zdzisława Brońskiego "Uskok". Z lewej strony widnieje order Virtuti Militari. Wzdłuż rantu monety widnieje napis Zdzisław Broński "USKOK".  

stop
AG 925/1000
średnica
32,00 mm
stempel
lustrzany, tampondruk
masa
14,14 g
nakład
do 10 000 szt
data emisji
23.02.2022