Teatr Polski w Warszawie 2 zł GN 2013

Specyficzne kody

Narodowy Bank Polski z okazji 100 lecie istnienia Teatru Polskiego w Warszawie Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monetę okolicznościową o nominale 2 zł.

Moneta 2 zł GN - 100 lat Teatru Polskiego w Warszawie 2013

Narodowy Bank Polski z okazji 100 lecie istnienia Teatru Polskiego w Warszawie Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monetę okolicznościową o nominale 2 zł. Moneta wykonana ze stopu zwanego Gold Nordic.

Teatr Polski w Warszawie swoją działalność rozpoczął od premiery spektaklu "Irydiona" Zygmunta Krasińskiego.

Awers:  Na awersie monety przedstawiono wizerunek orła ustalony dla  godła RP. Nad ptakiem z rozpostartymi skrzydłami i w koronie na głowie umieszczono napis Rzeczpospolita polska. Rok emisji został umieszczono na wysokości szpon ptaka, które dzielą go na dwie połowy 20 13. Pod Orłem odnajdziemy nominał monety zapisany "zł 2 zł".

Rewers: Na rewersie monety 2 zł, przedstawiono fragment budynku Teatru Polskiego w Warszawie, a dokładnie jego frontowa część. Nas budynkiem teatru umieszczono fragment plafonu, na którym zamieszczono napis 100 lat Teatru Polskiego w Warszawie.

Bok: Na boku odnajdziemy Napis NBP, który jest ośmiokrotnie powtórzony, a co drugi jest odwrócony. Każdy napis oddzielony między sobą gwiazdkami. 

stop
CuAl5Zn5Sn1
średnica
27,00 mm
stempel
zwykły
masa
8,15 g
nakład
do 800 000 szt.
data emisji
15.01.2013